Slēdžiem un rozetēm izvēle ir garantēta!

Ja runājam par elektroinstalāciju birojos, tad joprojām slēdži un rozetes ir tās būtiskās vienības, bez kuriem nav iedomājama neviena mūsdienīga telpa, lai tajā būtu izvietojami gaismekļi, biroja tehnika un viss cits nepieciešamais un jebkura darba telpa funkcionētu atbilstoši tās lietošanas vajadzībām un vizuālajām prasībām. Kā to visu izvēlēties un harmoniski iekļauties telpas «dzīvē», skaidro «ESELO» produktu tirdzniecības vadītājs Kaspars Strautmanis.

Kvalitāti garantē nozares flagmaņi!

«Ja skatāmies pavisam praktiski, tad bez slēdžiem un rozetēm neiztikt nevienā telpā», lietišķi šo sarunu iesāk Kaspars Strautmanis. Un tūlīt ķeras pie praktiskās daļas, lai skaidrotu šī ikdienā tik svarīgo produktu mūsdienīgos risinājumus. Tehniski slēdzim ir trīs sastāvdaļas: pirmkārt, mehāniskā daļa, kas visbiežāk atrodas zem apmetuma, otra daļa ir slēdža taustiņš un trešā — rāmītis. Savukārt rozetēm pārsvarā ir divas komplektējošās daļas — mehāniskā daļa (ar aizsedzošo plastmasas daļu) un rāmis. Ja runa ir par rozetes krāsu, tad šo vizuālo niansi (kādā tieši krāsā būs pati rozete, nevis tās rāmis) ir vēlams zināt jau projektēšanas posmā, jo plastmasas vidusdaļa parasti jau ir izstrādāta konkrētajā krāsā.

«Te es gribu uzsvērt, ka mūsu sadarbības partneri: «Siemens», «ABB» un «Schneider Electric», kas ražo mūsu piedāvāto slēdžu un rozešu pamata sortimentu, var komplektēt tos arī pa daļām, krāsu gammu plastmasas daļās izvēloties vēlākā posmā, kad interjerists būs līdz galam izstrādājis telpu krāsu gammas», norāda Kaspars Strautmanis, vienlaikus skaidrojot, ka šajā ziņā klientiem ir izvēle ne tikai krāsu variācijās, bet arī izmaksās. Tās svārstās, sākot no «budžeta klases» zemākā sliekšņa līdz pat tādām sērijām, kur dizaineri var plaši izpausties gan krāsu gammās, gan materiālu izvēlē, sākot no plastmasas līdz metālam, kokam, stiklam un pārējām iespējām, kas attiecīgi jau būs citā cenā. Toties tie būs individualizēti risinājumi, kas atspoguļosies kā funkcionalitātē, tā arī interjera niansēs.

Paanalizējot paredzamās izmaksas, tūlīt jāpiebilst, ka tādi ražotāji kā «Schneider Electric», «ABB» vai «Siemens» ir pasaules līmeņa augstas klases ražotāji, kuru produktu vārdam nāk līdzi arī kvalitāte, kas nepieļauj nekādas atkāpes no uzstādītajiem standartiem un neliek vilties. «Tas nozīmē, ka klienti var būt pilnīgi droši par visiem atbilstošajiem produktu sertifikātiem, kas vienlīdz augstā līmenī garantē arī visa veida drošību: kā tehnisko, tā arī funkcionālo», skaidro «ESELO» pārstāvis.

Tomēr skaidrs, ka izmaksas vienmēr bija ir un būs svarīgas jebkuru produktu izvēlē, un tas attiecas arī uz slēdžiem un rozetēm.

«Tā vienkārši runājot, šo produktu «dārgākais gals», ja pieminām tieši materiālus, no kā šie produkti ražoti, tie var būt integrēti tā saucamo «gudro māju» un attiecīgi arī «gudro biroju» modernajās sistēmās. Kaut vai tāda nianse, ka vienu gaismekli var ieslēgt no trīs dažādām slēdžu lokalizācijām telpā, kas nebūs lētākajam risinājumam. Tomēr «dārgo galu» mēs atkal varam sadalīt divos segmentos: pirmkārt, funkcionalitāte var būt plašāka, bet tajā pašā laikā investīcija rāmī vai taustiņos, izvēloties vienkāršākus materiālus, var būt mazāka. Taču, protams, vienmēr ir izvēles iespējas. It sevišķi, ja līdztekus kvalitātes prasībām tikpat svarīgs ir arī estētiskais aspekts», piebilst K. Strautmanis, vēršot uzmanību uz risinājumiem, kas dārgāki ir tieši sava vizuālā izskata, nevis funkcionalitātes dēļ.

Īpaši individualizēti risinājumi pieejami izvēlīgajiem klientiem, kam uzņēmums piedāvā izmeklēt sev interesantākos risinājumus no katalogiem, kuru lappušu skaits ir mērāms četros, piecos simtos. Tur atrodami pat slēdži ar īpašiem gravējumiem, apgaismojuma risinājumiem un citām niansēm no pašām jaunākajām kolekcijām. «Pat vēl vairāk — mums ir iespēja prezentēt tos risinājumus, kas vēl tikai top», piebilst tirdzniecības vadītājs.

Palīdz orientēties plašajā sortimentā

Nav noslēpums, ka netrūkst arī tādu klientu, kam, neatkāpjoties no tehniskajām, drošības un kvalitātes prasībām, tikpat būtiski, var teikt pat līdzvērtīgi, ir vizuālie risinājumi. «Ar šādiem klientiem ir interesanti strādāt, lai gan bieži vien tas nav viegli», neslēpj K. Strautmanis.

Ne vienmēr ir iespējama dažādu ražotāju produktu salāgotība, taču viena ražotāja ietvaros izvēles iespējas ir plašas un daudzveidīgas. Ja pavērtējam kaut vai no krāsu un materiālu iespējām, tad variācijas ir gandrīz neierobežotas. Ja vienam ražotājam ir četri, pieci slēdžu taustiņu varianti, tad rāmju varianti ir jau 20 - 30. «Tas nozīmē, ka, variējot šīs iespējas, kopumā izvēles iespējas ir milzīgi lielas, kas spēj apmierināt pat visprasīgākos klientus», iedrošina «ESELO» tirdzniecības vadītājs, mudinot neapstāties pie vienkāršākajiem risinājumiem, bet patiešām caur šīm iespējām padarīt savu biroju individuālu, ko novērtēs gan darbinieki, gan arī klienti. Noteikti jāpiebilst arī tas, ka, izvēlēties šos individuālos risinājumus — tas ir veids, kā iet soli solī ar šī laikmeta prasībām, kas diktē vienlaikus kā kvalitatīvos, tā ekonomiskos un, protams, arī ekoloģiskos kritērijus.

Ja runājam par ekoloģiju, tad īpaši būtiska tā ir birojos, kas ierīkoti senatnīgās telpās. Meistarīgs interjerists noteikti meklēs tādus risinājumus, kas būs ne tikai praktiski, bet arī izvēlēsies materiālus, kas iederēsies tieši šādā telpā, izceļot tās īpašo garu. «Dažkārt tā pat nav lieka kaprīze, bet vienkārši nepieciešamība», atzīst tirdzniecības vadītājs, piebilstot, ka, atceroties par kvalitāti, vienlaikus slēdžiem un rozetēm šādās telpās ir nenoliedzami jāpilda arī dekoratīvā funkcija.

«Tā ir materiālu integrācija telpā, kam profesionāli un atbildīgi interjera speciālisti pievērš lielu uzmanību. Tāpēc mēs varam tikai priecāties, ka ir uzņēmēji, kuri saprot un novērtē šo cilvēku darbu», saka K. Strautmanis, norādot, ka tieši tāpēc arī visās uzņēmuma filiāles ir apskatāmi dažādu materiālu slēdžu paraugi klātienē. Savukārt tie, kas nav uz vietas, ir atrodami daudzajos uzņēmuma un ražotāju katalogos. Šajos katalogos labi orientējas “ESELO” pārdošanas speciālisti, kas padara izvēli ievērojami vienkāršāku. «Nemaz nerunājot par faktu, ka filiālēs uz vietas vienmēr iespējams izstāstīt savas vai pasūtītāja vajadzības, un turpat nekavējoties arī saņemt profesionālu pārdevēja konsultāciju», nobeigumā uzsver K. Strautmanis.